Podzimní lezení Říjen 2011

Černolické skály

Ahoj lezci a horolezci. Ptám se sám sebe,zda je možné lézt s nějakým hendikepem?Je neděle,sluníčko nádherně spaluje.Hurá na výlet.Los padl na Černolické skály. Jen se podívat a náhodou přibalit lano do batohu,spolu se sedákem a nějakou presku,hlavně svačinku.

Protože mám zlomené levé zápěstí a v sádře, už jen nasadit batoh na záda je složitější operace nežli se zdálo.cesta vlakem ubýhá příjemě.vystupujeme ve Všenorech.Ale kudy nahoru?Naposledy jsem zde byl před 7lety. Jak je možné že jdeme do Dobřichovic?Není to špatná cesta.

Funíme do kopce a nakonec místo 2km po silnici si uděláme procházku přes kopec asi 5km. Konečně přicházíme ke skále.vidím nejtěžší cestu,kterou jsem lezl před již zmíněnými 7 lety.Tenkrát to byl zřejmě projekt protože nebyla popsána v průvodci. Nyní je má cesta název Barcelona 9 UIAA.Nezdálo se mi to tak těžké.Nyní takové ambice nemáme.Navíc jsem si nevzal lezačky, aby mě to nesvádělo k nějakým vylomeninám?

Odjišťuji spolulezce a tiše závidím.Jak já bych lezl??Ach jóó!Přímo skučím potichu.Chci si jen sáhnout na skálu. Najednou zakládám smyci a druhou,cvakám první kruh v 15metrech.Další smyc a jsem u vrcholové knížky.Šlo to lehce,jen v prvním převisu jsem se necítil nejistější. Levá ruka v sádře nechce držet madla,jen malé lišty,více nelze uchopit. Cesta není těžká.Název:Tři převisy 6 UIAA.Je krásný podvečer,odpočíváme na vrcholu a slaněním završíme dnešní báječný den.

Zpět